Minnesota
Tegla je dobila naziv po državi Minnesota u SAD. 32. država Sjedinjenih američkih država primljena 11. svibnja 1858. Na prostoru države nalazi se veliki broj jezera, te je poznata po sloganu “Zemlja 10000 jezera”.
Oko 60% stanovnika živi u gradskom području Minneapolis-Saint Paul (poznatog kao “Grad blizanaca”). Tu se nalazi centar transporta, gospodarstva, industrije, obrazovanja i vlade, te dom međunarodno poznatoj umjetničkoj zajednici. Ostatak države sastoji se od većinom poljoprivrednog i šumskog prostora. Domovina je plemena Dakota i Ojibwe/Anishinaabe. Regija se počela istraživati od strane francuskih istraživača u 17. stoljeću.
Velik dio onoga što je danas Minnesota dio je ogromnog francuskog teritorija Louisiane. Taj teritorij je 1803. godine otkupljen od strane SAD-a.
Kao i mnoge srednje američke države, rijetko je naseljena. Stanovništvo se uglavnom bavi šumarstvom i poljoprivredom. Tijekom 19. i početkom 20. stoljeća veliki broj europskih imigranata, uglavnom iz Skandinavije i Njemačke počeo je naseljavati državu koja ostaje središte skandinavsko-američke i njemačko-američke kulture.
Gospodarstvo
Posljednjih desetljeća događaju se imigracije iz Afrike, Azije, Latinske Amerike i Bliskog istoka čime je proširen demografski i kulturni sastav države. Gospodarstvo je jako raznovrsno, prebacujući se iz tradicionalnih aktivnosti kao što su poljoprivreda i izvlačenje resursa, do usluga i financija. Životni standard u Minnesoti je među najvišima od svih država članica, a stanovništvo je među najbolje educiranima i najbogatijima u SAD-u.
Posude (pitari) za cvijeće ovog imena su ručni rad obrta Marpital studio. Manjih su dimenzija i po cijeni dostupne većem broju kupaca. Izrađuju se od celuloze i cementa (betona), te se zato i nazivaju celbet tegle za cvijeće. Dimenzija su (cca) širine 24×10 cm, visine 8 cm i težine 0,3 kg. Do sada su narudžbe uglavnom bile za namjenu ukrašavanja interijera i kao poklon. Najpraktičniji za sadnju su sukulenti, ali i ostale vrste cvijeća.